24.11.2007 - "To co najpiękniejsze"
Agencja Koncertowa DUO przygotowała program pt. "To co najpiękniejsze" - są to znakomite i najpopularniejsze utwory wybrane z Tryptyku Świętokrzyskiego. Koncerty te wykonywane są przez oryginalnych solistów - Joannę Słowińską, Olę Szomańską-Radwan, Małgorzatę Markiewicz, Dorotę Jaremę, Janusza Radka, Przemysława Brannego, Macieja Miecznikowskiego, Jacka Janiszewskiego oraz orkiestrę i chóry.
Więcej informacji w dziale "KONCERTY".

20.06.2007 - Magazyn Gala
Kolekcja płyt DVD z koncertami "Tryptyku Świętokrzyskiego" jest do kupienia wraz z magazynem Gala.

16.06.2007 - 44. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Na 44. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu album "Psałterz Wrześniowy" otrzymał dwie prestiżowe nagrody - SuperJedynkę 2007 w kategorii PŁYTA POP oraz SuperJedynkę Publiczności! Gratulujemy!!!

(foto: Ireneusz Sobieszczuk, źródło: www.itvp.pl)


08.06.2007 - TOP TRENDY 2007

Joanna Słowińska, Ola Radwan, Małgorzata Markiewicz, Janusz Radek, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski - niepowtarzalny zespół solistów "Tryptyku Świętokrzyskiego" - otrzymali nagrodę dla najlepszych polskich wykonawców na Festiwalu TOPtrendy 2007 w Sopocie, który jest najważniejszym muzycznym wydarzeniem roku. 8 czerwca soliści wystąpili na deskach Sopockiej Opery Leśnej jako najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej.15.05.2007 - Koncert w Koszalinie
  Uprzejmie informujemy, że organizowany przez Grupę Kapitałową "Millenium" z Łodzi koncerty "Psałterz wrześniowy", które odbyć się mają 20 maja we Włocławku oraz 17 czerwca w Amfiteatrze w Koszalinie, pomimo reklamowania go udziałem "starej" grupy solistów, odbędą się bez udziału Joanny Słowińskiej, Oli Radwan, Małgosi Markiewicz, Przemka Brannego, Janusza Radka, Maćka Miecznikowskiego, Igora Michalskiego oraz autora - Zbigniewa Książka.
  Wszystkie materiały graficzne użyte do reklamy tych koncertów, a w szczególności do reklamy koncertu w Koszalinie, użyte zostały bez naszej wiedzy i zgody. Za tę dezinformację i bezprawne użycie projektów graficznych odpowiedzialny jest osobiście Pan Mirosław Kołakowski, Prezes "Millenium", dawniej wicewojewoda łódzki.


06.05.2007 - List od Zbignewa Książka
Dostałem ogromnie dużo listów. Dzięki. Mam nadzieję , że równie wiele i równie pozytywnych dostanę wyjaśniając nieporozumienie. Moje wcześniejsze słowa tyczyły Zakochanych w Krakowie , które skończyłem pisać sześć miesięcy temu i które ożyją 1 czerwca na rynku krakowskim. To na Zakochanych w Krakowie zapraszam wszystkich zwolenników i przeciwników pana Piotra. Marzyłem o płycie , o koncertowaniu po kraju. Tak najprawdopodobniej nie będzie, więc pozostaje Rynek.

W listach padło tak wiele pytań , że nie mogę na najważniejsze nie odpowiedzieć.

Jeśli chodzi o Gorzów i oratorium na obchody to ja tekstu pisać nie mogę z tego powodu , że pan Piotr z panią Kanclerz i Prezydentem Gorzowa umówili się bez mojej wiedzy i zgody na grudzień i na szereg innych spraw , o których nawet nie chcę wiedzieć.

Jeśli chodzi o oratorium Siedem Pieśni Marii dla paulinów z Leśniowa , to doszedłem do wniosku , że treści jakie zawarłem w tym tekście kolidują z postawą etyczną pana Piotra Rubika. Ten wybitny kompozytor i niegdyś mój przyjaciel , tak mi się przynajmniej zdawało, okazał się być kimś innym niż osoba , której dałem do ręki tekst Świętokrzyskiej Golgoty, Tu Es Petrus i Psałterza wrześniowego. Polskie prawo zezwala każdemu , kto zapłaci należne tantiemy wykonywać opublikowane dzieła, więc wierzę , że oratoria nie zginą.

W oratorium Siedem Pieśni Marii wystąpią , jeśli zechcą sprawić mi ten zaszczyt Olga Szomańska, Małgorzata Markiewicz, Joasia Słowińska, Janusz Radek, Przemek Branny, Maciej Miecznikowski i Igor Michalski. Z pięciu wybitnych kompozytorów ubiegających się o skomponowanie muzyki do Siedmiu Pieśni Marii wybrałem Bartka Gliniaka znanego m.innymi z muzyki do filmu Komornik. Premiera odbędzie się w Kielcach i Leśniowie we wrześniu 2007 roku. Prodeucentami Siedmiu Pieśni Marii są Marek Suszkiewicz i Janusz Fryc , którzy wierzyli w nas kiedy nikt w nas nie wierzył, którzy zainwastowali pieniądze i czas , którzy zawsze dotrzymywali zawartych umów.

Pozostaje więc Rynek i Zakochani w Krakowie. Jeśli kogoś dotknąłem wybaczcie, mnie dotknięto dużo mocniej.

Zbigniew Książek

05.05.2007 - "Taniec z Gwiazdami"
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 6 maja (niedziela) do oglądania "Tańca z Gwiazdami" w telewizji TVN. W programie wystąpi nasz solista, Maciej Miecznikowski.

 12.03.2007 - Radosna nowina!
Radosna nowina!
Ogrom pracy związany z organizowaniem codziennego życia Tryptyku Świętokrzyskiego zmusił nas do podziału ról i kompetencji.
Z dniem 1 marca 2007 roku jesteśmy wyłącznymi reprezentantami
Pana Zbigniewa Książka
!
Piotr Rubik również zatrudnił swojego opiekuna, który zajmować się będzie Jego sprawami, nie dotyczącymi Tryptyku.
By informacja nie wprowadzała zamętu, ważne jest podkreślenie, że wszelkie sprawy dotyczące trzech oratoriów: Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus, Psałterz Wrześniowy - załatwiane są wyłącznie przez
Agencję Koncertową DUO Fryc & Suszkiewicz
.


 07.03.2007 - "Piosenki o miłości"

Prezentujemy płytę CD "Piosenki o miłości", którą można już kupić z najnowszym numerem magazynu "Świat Kobiety". Na płycie znajduje się najnowszy teledysk z utworem "Psalm Kochania" z oratorium "Psałterz Wrześniowy", a także piosenki audio "Psalm dla Ciebie" i "Jedenaste". Gorąco polecamy!